Piret Tali Eino Baskin. Naer läbi pisarate (pehmes köites)

2009. aasta ühe populaarsema eluloo pehmekaaneline väljaanne.

Näitleja ja lavastaja Eino Baskin on 80 eluaasta jooksul nullist üles ehitanud kaks teatrit, teinud säravaid rolle nii teatri- kui ka estraadilaval ning lavastanud ülimenukaid tükke. Aastaid publikut naerutanud mehe eraellu aga on jätkunud hoopis nukramaid toone. Ta on pidanud matma nii abikaasa kui ka pisitütre. Pärast infarkti vaakus ta 47 päeva elu ja surma piiril. Kaks korda on ta trellide taha saadetud. Eino Baskin avalikustab siin raamatus esimest korda enda vangistamise loo noorpõlves ja räägib avameelselt pornoprotsessist, mis kuulutati kinniseks.

"Enne kui Baskini tähendust eesti kultuuris tema elulooraamatu põhjal hinnata, tuleks kompliment teha ajakirjanik Piret Talile selle eest, et ta pole oma kutseoskusi rakendanud mitte värvika isiku eluloo müügi nimel, vaid on eesmärgiks seadnud esile tuua portreteeritava pihtimuste, kommentaaride ja lugude kaudu just selle, mille tõttu ühe inimese elust saab kujund."

Rein Veidemann, Postimees

"Koju jõudes neelasin "Naeru läbi pisarate" silma pilgutamata alla, endal nagu sellise läbematuse pärast kahju, sest huvitavat asja tulnuks kauem nautida."

Ilmar Palli, Maaleht

"Baskin võttis oma 80. sünnipäevaks kolleegides-publikus ammu kõlakaid põhjustanud lood viimaks kaante vahel ära rääkida. Igatahes pole raamatut lihtne käest panna enne, kui lõpp käes."

Naisteleht
288 lk
Pehmekaaneline
145 x 210 mm
Ilmumisaeg: detsember 2009
Tootekood: 9789985999370

© Fookus Meedia OÜ, 2021
Raamatud
Ilmunud raamatud
Kirjastus
Kirjastusest
Kontakt